English
  وزارت علوم، تحقيقات و فناوري | پست الکترونيک | سامانه خدمات آموزشي | فعالیت های پژوهشی | رشته های تحصیلی | ارتباط با موسسه | نقشه سايت | ENGLISH
  درباره موسسه/                تاریخچه موسسه                                
با توجه به اینکه شهر امیرکلا یکی از با سابقه ترین شهرهای استان مازندران می باشد، موسسین در سال 1385 تصمیم به احداث یک مجموعه دانشگاهی عظیم در این شهر گرفتند.  موسسه آموزش عالی علوم و فناوری آریان (ایرانیکا سابق) در سال 1387 با مجوز رسمي شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس گردید. هم اکنون این موسسه با چهل و چهار رشته – مقطع تحصیلی به عنوان يکي از دانشگاههاي غير انتفاعي موفق در منطقه مشغول به فعاليت مي‌باشد. این رشته ها در هشت گروه آموزشی مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی نقشه برداری، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، حسابداری و روانشناسی در مقاطع کارشناسی ارشد تا کاردانی می‌باشند. از ویژگیهای ممتاز این مجموعه دانشگاهی پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد در سیزده رشته فنی و مهندسی در رشته های مهندسی عمران با گرایش های مهندسی زلزله، سازه، ژئوتکنیک، راه و ترابری، حمل و نقل، مهندسی و مدیریت ساخت، سازه های هیدرولیکی و مهندسی نقشه برداری-GIS و در رشته مهندسی برق با گرایشهای الکترونیک، قدرت و مخابرات و در رشته کامپیوتر با گرایش های مهندسی کامپیوتر، هوش مصنوعی و رباتیک و مهندسی فناوری اطلاعات-شبکه های کامپیوتری می باشد.
پرديس اين موسسه در زميني به مساحت سه هکتار با چهار ساختمان و 14000 متر زیر بنای آموزشی و پژوهشی مطابق با استانداردهای روز آموزش عالی کشور در موقعيت بسيار استراتژيک در منطقه شهري واقع در کمربندي (بابل – بابلسر) شهر اميرکلا مي‌باشد. برخورداري از موقعيت مکاني با دسترسي آسان و دارا بودن امکانات آموزشي و پژوهشي همچون کلاسهاي درسي استاندارد، آزمايشگاهها و کارگاههاي متناسب با کليه رشته هاي داير در موسسه، سالن اجتماعات، مرکز کامپيوتر و کتابخانه بسيار مطلوب با ظرفيت بالا، کلاسهاي ويژه تحصيلات تکميلي، مرکز خدمات کامپيوتري و نشر و امکانات رفاهي همچون زمين چمن ورزشي فوتبال و واليبال، سالن ورزشي ويژه خواهران، محوطه فضاي سبز وسيع و زيبا، نمازخانه بزرگ پيامبر اعظم‌(ص)، مرکز فرهنگي ويژه فعاليت انجمن ها و کانون هاي دانشجويي، پارکينگ اساتيد و دانشجويان و بوفه و غذاخوري دانشجويي مي باشد.
از بهمن ماه سال 1393 این مجموعه اولین مرکز دانشگاهی برگزاری دوره های آموزشی ارتقاء پایه پروانه اشتغال به کار مهندسی در شهرستان بابل را با مجوز رسمی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران ایجاد نموده است. این مرکز با بهره گیری از اساتید برجسته و مطرح سطح کشور به برگزاری دوره های ارتقاء مهندسین در رشته های مختلف نظام مهندسی می پردازد.
تاریخچه موسسه
موقیعت جغرافیایی
ریاست
رشته های تحصیلی
اشخاص
آلبوم تصاویر
روابط عمومی 
اتحادیه دانشگاه ها
   بابل - اميرکلا - کمربندي - نبش خيابان دانشگاه - کدپستي 76437-47317 تلفن (8 خط): 32355000-011  نمابر: 32354000-011
  University St., Amirkola, Babol 47317-76437, IRAN   Tel (8 Lines): (+98-11) 32355000   Fax: (+98-11) 32354000